
Преузмите у пдф формату
Војислав Илић
ИНФОРМАЦИОНО-КОМУНИКАЦИОНА ТЕХНОЛОГИЈА У НАСТАВИ ЛИКОВНЕ КУЛТУРЕ
Издавач: Факултет уметности, Косовска Митровица – Звечан, Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици
За издавача: Мр Зоран Фуруновић, редовни професор
Рецензенти: др Младен Вилотијевић, др Сања Филиповић, др Тамара Стојановић Ђорђевић
Ликовно-графичко решење: ЦеЛУС
Година издања: 2019.
COBISS.SR-ID – 1537597437
ISBN: 978-86-83113-39-2
Монографија Информационо-комуникациона технологија у настави ликовне културе прати савремене токове примене информационо-комуникационих технологија (ИКТ) у настави ликовне културе и представља стручни и научни novum на нашим а и ширим регионалним просторима. Аутор увиђајући значај информационих технологија, како у функционисању света тако и у образовању, нам представља њихове могућности за коришћење у настави ликовне културе.
др Младен Вилотијевић
Војислав Илић, завршио одсек Ликовне културе на Педагошком факултету у Ријеци, где му је водитељ класе био прог. др Богумил Карлаварис. Последипломске специјалистичке студије методике наставе ликовне културе завршио на Учитељском факултету универзитета у Београду, ментор му је била проф. др Невена Хаџи – Јованчић, где је израдио специјалистички рад под називом Организација специјализованих мултимедијалних учионица визуелних уметности. Докторат из области области дидактичко-методичких наука одбранио на Учитељском факултету универзитета у Београду са тезом Информационо-комуникациона технологија као фактор подизања квалитета наставе ликовне културе, ментор му је био проф. др Данимир Мандић.
Радио у школама у Крагујевцу, сада ради на више факултета:
Уметничком факултету универзитета у Приштини, Филолошко-уметничком факултету универзитета у Крагујевцу и департману уметности универзитета у Новом Пазару, предаје предмете који су везани за методику наставе ликовне културе на основним и мастер студијама.
Објавио више десетина научних радова у домаћим и страним
часописима, учествовао на тридесетак научних скупова, како домаћим тако међународним. Рецензент је у више научних часописа. Коаутор је методичког практикума под називом Примена модела развијајуће наставе.
Учестовао у више домаћих и међународних пројектата, из домена ликовне педагогије и образовања. Члан је више удружења чије је превенствено поље интересовања настава уметности. Аутор и коаутор више акредитованих семинара за стручно усавршавање запослених у
Учестовао је у различитим комисијама за ликовне конкурсе и сродне активности, био члан обласног тима за уметност и предметног тима за визуелне уметности у оквиру Реформе основног и средњег образовања у Републици Србији. Интензивно се бавио графичким дизајном, рализовано му је више стотина различитих пројеката графичког дизајна. Учесник је преко сто међународних и домаћих изложби. Добитник је неколико награда за сликарство и графички дизајн.
I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.